,

We wtorek, 20 marca

Pani Profesor Hübner spotka się z delegacją młodzieży oraz z Rzecznikiem Praw Dzieci z Irlandii, panem Niall Muldoon. Spotkanie dotyczyć będzie sytuacji oraz praw dzieci i młodzieży w obliczu zbliżającego się Brexitu.

We wtorek odbędzie się również spotkanie prof. Hübner z ekspertami Europe Direct na temat Brexitu i bieżącej sytuacji Unii Europejskiej. Spotkanie jest organizowane przez warszawskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

Następnie Pani Profesor spotka się z przedstawicielami Ruchu Europejskiego z Irlandii nt. Brexitu jak i z przedstawicielami z Princes. Princes jest jedną z wiodących brytyjskich marek żywności i napojów.

Dodatkowo, Pani Profesor Hübner weźmie udział w posiedzeniu Grupy Sterującej ds. Brexitu z Michelem Barnier, porozmawiają na temat stanu negocjacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

We wtorek Komisja Gospodarcza wraz z Komisją Monetarna oraz Komisja do Spraw Konstytucyjnych wspólnie przeprowadzą pierwszą debatę na temat zalecenia Europejskiego Banku Centralnego w sprawie zmiany art. 22 statutu Europejskiego Systemu Bankowego. Pani Hübner jest sprawozdawczynią poprawki.

Następnie członkowie komisji ECON przeprowadzą dyskusję z Elke Koenig, przewodniczącą Jednolitej Rady ds. Rezolucji, omówią kwestie związane z rezolucją bankową.

Później pani Hübner spotka się z Rudolfem Siebelem, dyrektorem zarządzającym Niemieckiego Stowarzyszenia Funduszy Inwestycyjnych i Felixem Ertlem, wiceprezesem ds. Prawnych Stowarzyszenia Niemieckiego Funduszu Inwestycyjnego

 

W środę, 21 marca

Odbędzie się posiedzenie Komisji do Spraw Konstytucyjnych, której przewodniczy Profesor Hübner. Podczas obrad odbędzie się głosowanie nad wstępnym porozumieniem negocjacji międzyinstytucjonalnych dotyczących statusu oraz finansowania europejskich partii politycznych i europejskich fundacji politycznych. Wdrażanie postanowień Traktatu dot. parlamentów narodowych i przyjęcie projektu opinii na temat sytuacji na Węgrzech (w związku z rezolucją Parlamentu Europejskiego z 17 maja 2017 r.).

Po południu, o godzinie 14.30 odbędzie się dyskusja nt. wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej z mec. Heleną Raulus z UK Law Societies. Debata dotyczyć będzie głownie opracowanego przez Komisję Europejską projektu umowy o wystąpieniu z dnia 28 lutego 2018 r.

Cale posiedzenie, możecie śledzić Państwo tutaj.

Następnie prof. Hübner weźmie udział w uroczystym spotkaniu z okazji trzydziestej rocznicy polityki spójności wraz obecną komisarz ds. polityki regionalnej Cornelią Creţu, jak również byłym komisarzem ds. polityki regionalnej Michelem Barnier.

Pani Hübner spotka się również z delegacją francuskiego stowarzyszenia zajmującego się zarządzaniem aktywami w celu omówienia implikacji Brexitu dla usług finansowych. Po spotkaniu z francuską delegacją Pani profesor spotka się z Julią Haglind, Prezydentką Nasdaq Clearing i Ericą Brown, Szefową Spraw Międzynarodowych Nasdaq Clearing. Spotkanie będzie dotyczyło raportu nadzoru CCP.
W czwartek 22 marca

Prof. Hübner spotka się ze negocjatorem międzyinstytucjonalnego porozumienia ds. Rejestru Transparencji, wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego Sylvie Guillaume w sprawie postępów w negocjacjach.

W czwartek Pani profesor spotka się ranoz Alexandrą Hachmeister, dyrektorką zarządzającą i szefową grupy Strategii regulacyjnej w Deutsche Börse Group oraz Nielsem Brabem, szefem działu rządowego w Deutsche Börse Group, w celu przeprowadzenia dyskusji na temat sprawozdania z nadzoru nad CCP.

Po południu spotka się z zespołem Komisji z Task Force 50 i Dyrekcją Generalną Stabilności Finansowej, Usług Finansowych i Unii Rynków Kapitałowych (FISMA) w celu przedyskutowania implikacji Brexitu dla usług finansowych.