,

ECON

26 września członkowie Komisji Gospodarczej i Monetarnej (ECON), do której należy Profesor Danuta Hübner, wysłuchają przewodniczących trzech Europejskich Urzędów Nadzoru, których zadaniem jest przygotowanie wstępnej wersji dokumentów uściślających kwestie techniczne unijnego ustawodawstwa. Następnie, członkowie Parlamentu Europejskiego wezmą udział w debacie z Mario Draghi, prezesem Europejskiego Banku Centralnego. Debata poświęcona będzie obecnej polityce monetarnej oraz wyjątkowo niskim stopom procentowym.

 

INTA 

26 września odbędzie się posiedzenie Komisji ds. Handlu Międzynarodowego (INTA). Członkowie Komisji INTA będą dyskutować na temat aktów ustawodawczych i kwestii dotyczących unijnych relacji handlowych. Zostaną omówione między innymi stosunki handlowe z Turcją, jedno z kluczowych zagadnień w kontekście obecnych problemów politycznych tego kraju.

 

Współpraca transatlantycka w dziedzinie gospodarki cyfrowej

27 września w Parlamencie Europejskim Profesor Danuta Hübner weźmie udział w debacie z przedstawicielami Komisji i kluczowymi ekspertami zajmującymi się badaniami na temat gospodarki cyfrowej w stosunkach transatlantyckich. Posłowie będą dyskutowali o transatlantyckiej gospodarce cyfrowej, ochronie danych oraz ich wpływie na unijną politykę zagraniczną.

 

Gruzja

28 września Profesor Danuta Hübner spotka się z Eką Tkeshelashvili, gruzińską polityk, która pełniła funkcje ministra sprawiedliwości, ministra spraw zagranicznych, sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego, wicepremiera i ministra do spraw reintegracji Gruzji w Brukseli. Rozmowy będą skupiały się na relacjach pomiędzy UE a Gruzją i dalszych działaniach związanych z Europejską Polityką Sąsiedztwa i zniesieniem wiz dla Gruzinów chcących podróżować po krajach UE.

 

Nadzwyczajne spotkanie Komisji ECON

28 września, Profesor Danuta Hübner jako członek Komisji Gospodarczej i Monetarnej weźmie udział w dyskusji z parlamentami narodowymi na temat koordynacji polityk fiskalnych poszczególnych krajów. Następnie, otwarte spotkanie z koordynatorami będzie okazją dla Profesor Danuty Hübner do dyskusji z François Villeroy de Galhau, gubernatorem Banku Francji. Tematem rozmowy będzie sytuacja gospodarcza i finansowa we Francji oraz przyszłe reformy zarządzania gospodarczego w UE.

 

Związek Banków Polskich

29 września Profesor Hübner spotka się z p. Mieczysławem Groszkiem oraz p. Lechem Kurklińskim ze Związku Banków Polskich, aby omówić nadchodzące reformy dotyczące regulacji sektora bankowego.

 

AFCO 

29 września Profesor Danuta Hübner będzie przewodniczyć Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO). Pierwszym punktem posiedzenia będzie dyskusja z Komisarzem Fransem Timmermansem, który jest pierwszym przewodniczącym Komisji Europejskiej, odpowiedzialnym za lepsze stanowienie prawa, stosunki międzyinstytucjonalne, praworządność oraz Kartę Praw Podstawowych. Posłowie Komisji AFCO będą zadawać Komisarzowi pytania dotyczące aktualnych spraw instytucjonalnych, lepszego stanowienia prawa, wyniku referendum w Wielkiej Brytanii oraz innych spraw w kompetencji Komisji AFCO. Drugim ważnym punktem w agendzie AFCO będzie dyskusja z ekspertami na temat instytucjonalnych konsekwencji brytyjskiego referendum z 23 czerwca tego roku. Posłowie będą dyskutować z ekspertami jak będą wyglądać instytucjonalne stosunki Wielkiej Brytanii z Unią Europejską w najbliższym czasie, a także po wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej. Obecni eksperci to Guntram Wolff, dyrektor think tanku Bruegel, Giorgio Maganza były dyrektor ds. Konstytucyjnych w Radzie Unii Europejskiej oraz Yves Bertoncini, dyrektor think tanku Notre Europe. Inne tematy, które będą poruszone w czasie posiedzenia AFCO to wdrażanie postanowień Traktatu w sprawie parlamentów narodowych, stan poszanowania fundamentalnych praw w Unii Europejskiej w roku 2015, programu Europa dla Obywateli, rozliczalność, przejrzystość i rzetelność w instytucjach UE, rola demaskatorów w ochronie interesów finansowych UE.