, Brexit

DautaHuebner

Podczas posiedzenia Komisji Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego 28 września odbędzie się warsztat zatytułowany “Wpływ i konsekwencje Brexitu na administracje zdecentralizowane w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej oraz na terytorium zamorskie Gibraltaru”. Podczas tego warsztatu zostaną przedstawione prezentacje opracowane na podstawie dwóch dokumentów badawczych, zleconych przez Departament Polityki Praw Obywatelskich i Spraw Konstytucyjnych. Warsztat będzie prowadzony przez Panią Profesor Hübner, przewodniczącą Komisji Spraw Konstytucyjnych.

Jako pierwszy przemawiać będzie Jonathan Tonge, profesor Uniwersytetu w Liverpoolu. Przedstawi swój artykuł na temat “Wpływu i konsekwencji Brexitu na Irlandie Północna”. Następnie wystąpi prof. Michael Keating, z Uniwersytetu w Aberdeen, który mówić będzie o “Wpływie i konsekwencjach Brexitu na terytorium zamorskie w Gibraltarze oraz zdecentralizowanych administracjach w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej”.

Z programem warsztatu można zapoznać się tutaj.

Natomiast pod tym linkiem można śledzić jego przebieg, do czego serdecznie zachęcamy.

HUBNER, Danuta Maria (EPP, PL); SCHMIT Nicolas - Luxemburg Minister of Labour, Employment and the Social and Solidarity Economy – Former Member of the European Convention; ANGEL Marc - Chairman of the Committee on Foreign and European Affairs, Defence,;